iPad to wysoce funkcjonalny tablet produkowany przez firmę Apple. Pierwszy iPad miał premierę w kwietniu 2010 r. i z miejsca stał się wielkim sukcesem, osiągając sprzedaż na poziomie 3 milionów sztuk w niespełna 3 miesiące! Nie bez powodu iPad do dziś utrzymuje się na pozycji lidera na rynku. Tablety od Apple są stworzone z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Przekonaj się, do czego służy iPad i jak z niego korzystać!

Do czego służy iPad?

Tablet od Apple ma bardzo wiele zastosowań. Poznaj kilka popularnych sposobów na wykorzystanie tego mobilnego urządzenia. Sam zdecyduj, w jakim celu będziesz używał swojego iPada.

Przeglądanie Internetu

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań tego urządzenia jest po prostu przeglądanie Internetu i korzystanie z mediów społecznościowych. Optymalny rozmiar ekranu w iPadzie pozwala swobodnie czytać treści bez obciążania wzroku. Jednocześnie niewielkie gabaryty i niska waga urządzenia sprawiają, że jest ono w pełni mobilne! Tablet możesz zabrać ze sobą do samolotu, pociągu, czy pracy. Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz dostępu do wirtualnego świata!

Oglądanie filmów i bajek

iPad świetnie sprawdza się także jako przenośne urządzenie do oglądaniu filmów, seriali i bajek. Wysoka rozdzielczość ekranu i nieskazitelna jakość obrazu sprawiają, że tablet od Apple to doskonałe centrum multimedialne. Jeśli Twoje dziecko nie może usiedzieć w miejscu, a jednocześnie jest fanem bajek, odtwarzanie ich na iPadzie to najlepsze rozwiązanie!

Przeglądanie i robienie zdjęć

Tablet od Apple to doskonałe narzędzie do robienia pięknych, realistycznych zdjęć. iPady obsługują aplikację Aparat, która oferuje różne tryby robienia unikalnych zdjęć. Wykorzystaj funkcje takie jak panorama, kwadrat, seria, czy live photo, aby uchwycić najpiękniejsze momenty z Twojego życia.

Przeglądanie zdjęć na iPadzie jest bardzo komfortowe ze względu na to, że jego ekran jest znacznie większy od ekranu telefonu. Realistyczna grafika, którą oferują ekrany tabletów Apple, sprawi że poczujesz się, jakbyś na nowo przeżywał wydarzenia uwiecznione na zdjęciu.

Video Rozmowy

Twój bliski przebywa za granicą i chcesz poczuć, jakby siedział obok Ciebie? Ekran telefonu może być niewystarczający. Prowadź długie video rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, wykorzystując w tym celu iPada. Co ważne, tablet Apple jest mobilny, więc rozmowy możesz prowadzić w dowolnej lokalizacji! Pozostań w stałym kontakcie i poczuj się, jakbyś rozmawiał z bliskimi twarzą w twarz.

Tworzenie muzyki

Tworzenie muzyki na tablecie, czy to możliwe? Jak najbardziej! Wielu producentów muzycznych korzysta z iPada w celu tworzenia innowacyjnych kompozycji. iPad jest popularnym narzędziem pracy producentów muzyki elektronicznej. Inżynierowie dźwięku również wykorzystują tablety od Apple w celu mixu i masteringu utworów. Aplikacje takie jak GarageBand umożliwiają komponowanie, nagrywanie, edytowanie i udostępnianie Twojej muzyki w jednym, przenośnym urządzeniu.

Tworzenie grafik

iPad to doskonały wybór dla grafików, którzy ciągle są w ruchu! Wysokie parametry urządzenia i niezwykle precyzyjny Apple Pencil (rysik) sprawiają, że tablet od Apple to podstawowe narzędzie pracy wielu grafików. Urządzenie bez problemu obsługuje popularne programy graficzne takie jak, chociażby Photoshop, czy Autodesk SketchBook. Co więcej, iPad oferuje szereg unikalnych i niezwykle praktycznych aplikacji, stworzonych z myślą o grafikach. Procreate, na przykład, pozwala na malowanie cyfrowe na najwyższym poziomie.

Gry zręcznościowe

Długa kolejka w poczekalni u lekarza? Opóźniony pociąg? Wykorzystaj tablet, aby umilić sobie czas oczekiwania! Co prawda iPad nie obsłuży najbardziej zaawansowanych gier, ale proste gry platformowe, czy zręcznościowe już tak! Trenuj koncentrację i refleks w podróży, czy podczas nużącego czekania w kolejce. Bij własne rekordy i konkuruj z innymi graczami online.

Co to jest iPad i do czego służy – podsumowanie

Jak widać, zastosowań iPada jest wiele, a to tylko kilka przykładowych możliwości wykorzystania tabletu od Apple. Wypróbuj wszystkie funkcjonalności iPada i sam podejmij decyzje, do jakich celów i w jakich okolicznościach będziesz go używał. Od przeglądania wiadomości, po tworzenie zawansowanych projektów graficznych, iPad staje się nieodłącznym towarzyszem wielu ludzi na całym świecie. Odwiedź sklepy z produktami Apple, zapoznaj się z szerokim asortymentem iPadów i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.